Zelk Zoltán : December

  December

 Cammogva lép, szelet köhög

s reszketve rázza vén fejét,

amelyről hulló hajaként

repül, száll a hó szerteszét


 Olykor megáll és nézi a

rőzsegyűjtő szegényeket

s ő őrzi csillaggal ama

jászolban alvó kisdedet….


Zörgőkarú fák sorfala

köszönti őt, amerre jár

s háta mögött jégfogait

csattogtatja már Január!


                     / Zelk Zoltán  /

                                                 






                              



                                          
                                     

"Istentől áldott ünnepet kívánok mindenkinek!

Hálát adok az Istennek, hogy a legszebb, legmeghittebb ünnepet családom, szeretteim körében tölthetem. A család, a gyermekeink öröme és mosolya a legnagyobb kincs és a legfontosabb érték a világon, ezért őrizzük meg szívünkben minden együtt töltött boldog és örömteli pillanatot, vigyázva legféltettebb kincsünkre! Kívánom, hogy ma este a szeretet és a boldogság töltse be mindenki szívét. Családommal töltött ma esti örömömet megosztva kívánok minden ismerősömnek, embertársamnak meghitt, boldog, békés karácsonyt, szeretettel teli estét!" 
            ~   Mága Zoltán ~


Karácsony

Karácsony



December



Aranyosi Ervin : Decemberi köszöntő

December köszöntő


Nézze meg az ember!

Eljött a december,

hűvös, hideg szélbe

burkolt szeretettel.

Ám, ha ez is tetszik,

szívünk felmelegszik,

a hideg helyére,

a jóság telepszik.

Tárd csak ki a szíved,

másét szelídítsd meg,

legyél édessége

a keserű íznek.

Legyél fénylő lámpa,

s ebbe a világba,

szórd szeretet fényed!

Örüljön, ki látja!

        /   Aranyosi  Ervin  /

                                     


                                    



Lona : Megérkezett december

Megérkezett december

Megérkezett december, hideg volt a reggel!
De ennek itt az ideje, csak karácsonykor hó essen!
Most még a nap kicsit kisüt, hogy a mi kedvünk boldogabb legyen!
De nem szomorkodom, hogy december lett!
Hiszen így szép az élet, hogy múlnak a napok, telnek a hónapok!
Néha megállok, a tavaszt így várom!
Várom a megújulást, de várom most a havat is hozzá!
Várom, hogy hó is essen mert vidámság lesz én érzem!
Tudom sokan nem szeretik a telet, mert akkor zord, kopár minden!
De nem igaz, nézd meg mennyire szép olyankor is minden!
Emlékszem gyerekként a domboldalon szánkóztunk sokat, mennyi kacagás volt, mennyi jó móka!
Kint voltunk róttuk a köröket, ki csúszik a szánkóval sokkal messzebbre!
Ezeket a pillanatokat várom újra decemberben!

Legyen vidám, boldog pillanatban mindenkinek így decemberben
 
       /   Lona  /
December