Ősz
így
is, úgy is
Megjött
az Ősz,
s ecsetét
elővette,
Tarka
színeket
festett a falevelekre.
Sárgát
kavart, hol gyönyörű
vöröset
Rajzolt
sok-sok apró narancsos köröket.
Szebbnél
szebb színek olvadtak egymásba,
S
lett az erdő
a szivárvány
pompás földi mása.
Kéklő
égen
bárányfelhők
között,
Ezernyi
fecske cikázva körözött,
Készülődnek
lassan indulnak az útra,
Szólítja
az ösztön őket
a tengeren túlra.
Rájuk
szegezem fájó, bús szempillantásom,
"Gyertek
Tavasszal, csicsergő
ezernyi barátom!"
Szél
támad fel, az avarba belefúr,
Tudja
nem sokára Ő
lesz itt az úr.
Fölkap
egy levelet, s meg is forgatja,
Roppant
erejét Nékem ekképp fitogtatja.
Mosolyogtam
magamban: Ez aztán az erő!
De
eszembe jut mikor hatalmas fákat
tépett ki Ő!
Haza
indulok apró
andalgó léptekkel,
Keverem
a jelent a múltbéli képekkel,
Eszembe
jutnak rég feledésbe merült arcok,
Történetek,
lelkemnek kedves meghitt pillanatok.
Az
őszi
természet
szépsége szomorúsággal keveredik,
Mert
az idő,
mit Nékem
kiszabtak egyre gyorsabban telik!
/Tóth János /